Wyślij wiadomość Zadzwoń

Wizualizacje budynków. Przyspiesz decyzję zakupową o 23%

O
Autor: O C Grudzień 2019
clock 3 lata

Wizualizacje budynków należą obecnie do największych innowacji w dziedzinie rozwiązań architektonicznych. Wdrożenie ich na etapie projektowania i sprzedaży nieruchomości przynosi wiele korzyści. Trójwymiarowa wizualizacja ma postać multimedialnego projektu nowoczesnego budynku. Jej zadaniem jest zaprezentowanie klientom przyszłego obrazu inwestycji. Dostarczaniem kompleksowych rozwiązań w tym zakresie zajmuje ekipa Odyssey Crew.


Spis treści
Innowacyjne technologie
Szerokie zastosowanie
Zainteresowanie odbiorców 
Wykrywanie błędów
Swobodne i łatwe przedstawienie projektu 
Przystępna cena
Nasza oferta


Nowoczesne wizualizacje budynków

Wizualizacje budynków to trójwymiarowe prezentacje multimedialne, które w atrakcyjnej formie przedstawiają wybrany projekt architektoniczny. Do generowania obrazów przez komputer służy specjalne oprogramowanie, pozwalające na efektywne modelowanie obiektów w celach prezentacyjnych. Proces ten nazywa się renderowaniem i obejmuje różne techniki. Część metod pozwala na tworzenie prostych obrazów płaskich lub wzbogaconych o podstawowe cienie. Istnieją też znacznie bardziej zaawansowane technologie o takim przeznaczeniu, dzięki którym można opracować szczegółowe warianty oświetleniowe i materiałowe.
 

Innowacyjne technologie

W swoich wizualizacjach Odyssey Crew stara się odchodzić od rozwiązań tradycyjnych, stawiając przede wszystkim na innowacyjność. Interaktywne projekty makiet wymagają zastosowania najnowocześniejszych technologii, których znaczna część wywodzi się z branży gier komputerowych. Wizualizacje powstają głównie celach prezentacyjnych, marketingowych oraz analitycznych. Pozwalają na opracowanie wirtualnych wycieczek po niezbudowanych obiektach, a także przejrzenie planów poszczególnych pięter i pomieszczeń budynku. Określone rozwiązania architektoniczne mogą być porównywane pod względem wykończenia, co dodatkowo podnosi poziom realizmu. 

Szerokie zastosowanie

Trójwymiarowe wizualizacje spełniają istotną funkcję w procesach marketingowych i sprzedażowych. Ułatwiają podejmowanie ważnych decyzji związanych z projektem architektonicznym jeszcze przed faktycznym ukończeniem inwestycji. Sprzyjają eksperymentowaniu z formą budynku, np. pod kątem jego aspektów wizualnych. Zastosowanie wizualizacji jest jednak znacznie bardziej szerokie i zależy głównie od potrzeb klienta.
 

Zainteresowanie odbiorców

Odbiorcy materiałów marketingowych to w zdecydowanej większości wzrokowcy, którzy lepiej rozumieją i uczą się poprzez myślenie obrazami. Jeszcze na najwcześniejszym etapie realizacji projektu należy zatem zadbać o to, aby potencjalni klienci mogli bez trudu zobaczyć efekt finalny przed zakończeniem prac budowlanych. Trójwymiarowa wizualizacja lepiej od dwuwymiarowej grafiki jest w stanie odwzorować rzeczywisty wygląd projektu, dając odbiorcom większą świadomość przedmiotu inwestycji oraz jego zalet.


Makieta 3D osiedla

 

Projekt i realizacja wizualizacji budynków

Wizualizacje budynków 3D zawsze powstają w oparciu o szczegółowe informacje projektowe. Deweloperzy niejednokrotnie mierzą się z problemem, jakim jest skuteczne przedstawienie potencjalnym klientom charakterystyki przyszłego budynku. Sposobem na uniknięcie tych komplikacji są nowoczesne rozwiązania interaktywne, takie jak wizualizacje budynków. Skorzystanie z dedykowanej aplikacji zapewnia mobilny podgląd powstającej inwestycji w oparciu o opracowany projekt w technologii 3D. Atutem takiej wirtualnej formy prezentacji jest wysoki poziom realizmu w zakresie generowanej wizualizacji, a tym samym duża precyzja odwzorowania przyszłego budynku. Wszystkie detale architektoniczne są dobrze przemyślane i szczegółowo zaprezentowane, co daje inwestorom dobre pojęcie na temat przyszłego domu, mieszkania czy biura.
 

Wykrywanie błędów

Starannie opracowane wizualizacje stanowią optymalne rozwiązanie na etapie wykrywania błędów i problemów, które dział kontroli jakości może łatwo przeoczyć. Zastosowanie wizualizacji to najlepszy sposób na zaprezentowanie wizji projektantów w niezwykle atrakcyjnej formie. To unikalne rozwiązanie daje możliwość wyróżnienia oferty na tle konkurencji oraz bezbłędnego dotarcia do wybranej grupy docelowej. Wizualizacje trójwymiarowe są skuteczniejsze i bardziej atrakcyjne od zwykłych zdjęć czy filmów. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość korzystania z opracowanej przez Odyssey Crew aplikacji mobilnej Homer. Daje one kompleksowy dostęp do wszystkich opracowanych projektów, niezależnie od czasu oraz miejsca.
Swobodne i łatwe przedstawienie projektu

Praktycznie każdy projekt architektoniczny da się przedstawić na różne sposoby. Dobrym rozwiązaniem może być przyjrzenie się jego aspektom w każdej możliwej perspektywie. Dla dużych inwestycji nierzadko opracowuje się nawet kilka potencjalnych koncepcji architektonicznych. Profesjonalnie renderowany projekt budynku można łatwo zaprezentować klientom. Dawniej w tym celu używano głównie ilustracji pod postacią grafik oraz planów. Nowoczesne technologie sprzyjają bardziej efektywnemu oddziaływaniu na wyobraźnię klientów oraz inwestorów. Tak przygotowany projekt ułatwia dotarcie ze swoją koncepcją do szerszego grona odbiorców.
 

Przystępna cena

W ciągu ostatnich kilku lat koszty renderowania wysokiej jakości wizualizacji trójwymiarowych zmalały, co przekłada się na niższą cenę takiej metody przedstawiania projektów. Stosunek do osiąganych korzyści jest w tym przypadku optymalny. Zaimplementowanie profesjonalnej wizualizacji w marketingowej fazie projektu może przyczynić się do sfinalizowania kontraktu opiewającego na kilka milionów złotych. W przypadku każdej realizacji na cenę usługi wpływają określone oczekiwania i potrzeby klienta. Odyssey Crew jest w stanie stworzyć na życzenie w pełni interaktywne portfolio, którego zawartość z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych inwestorów. W zależności od założeń projektu, ceny wizualizacji wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ostateczna kwota przestaje mieć jednak znaczenie w perspektywie przyszłych zysków.
 

Nasza oferta

Oferowane przez nas wizualizacje budynków znacząco upraszczają proces sprzedaży nieruchomości. Rozwiązania te pozwalają bowiem na efektowne zobrazowanie finalnej postaci budynku. Wpływają bezpośrednio na postrzeganie obiektu przez klientów, zachęcając ich do automatycznego podjęcia decyzji o zakupie. Odyssey Crew jest w stanie przygotować niezwykle profesjonalne wizualizacje architektoniczne budynków. W naszym biurze projektowym pracują wyłącznie doświadczeni profesjonaliści, którzy mogą pochwalić się niezwykle rozbudowanym portfolio. Zrealizowane przez Odyssey Crew projekty są bardzo zróżnicowane, co dowodzi elastyczności oraz uniwersalności oferowanych usług. Zachęcamy do skorzystania z naszej aplikacji, dzięki której możesz zyskać liczne funkcje analityczne oraz kompleksowe wsparcie w procesie sprzedaży. Narzędzia oferowane przez Odyssey Crew są kompatybilne z systemem CRM, co daje gwarancję łatwego i szybkiego dostępu do danych w każdej sytuacji.


Inne wpisy

(3 lata)

Interaktywna makieta inwestycji. Jak możesz ją wykorzystać?

(3 lata)

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej

(4 lata)

Makieta osiedla jako wsparcie w sprzedaży nieruchomości

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą