Wyślij wiadomość Zadzwoń

Interaktywna makieta inwestycji w 3D Diasfera Łódzka


Napisz wiadomość
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Klient:
Duda Development
Inwestycja
Duda Development - Diasfera Łódzka
Adres
Kilińskiego 138, 90-316 Łódź
Czas projektu
01.2018

Rewitalizacja urbanistyczna fabrycznej dzielnicy Łodzi wymagała przedstawienia pełnej koncepcji zabudowy otoczenia. Interaktywna makieta Odyssey Crew spełniła swoje zadanie w trakcie sprzedaży mieszkań.
Interaktywna makieta inwestycji w 3D Diasfera Łódzka to jedna z naszych najciekawszych realizacji. Znacząco odbiega od klasycznej formy prezentacji obiektów. Bazuje nie tylko na wkomponowywaniu inwestycji w już istniejącą przestrzeń, ale również wzbogaceniu jej o dodatkowe funkcjonalności. Rewitalizacja urbanistyczna fabrycznej dzielnicy Łodzi wymagała przedstawienia pełnej koncepcji zabudowy otoczenia. Interaktywna makieta Odyssey Crew spełniła swoje zadanie w trakcie sprzedaży mieszkań.

Historia inwestycji uwiecznionej na interaktywnej makiecie

Diasfera Łódzka to komfortowy, siedmiopiętrowy budynek mieszkalny o nowoczesnej elewacji nawiązującej do typowo łódzkiej kamienicznej architektury. 199 funkcjonalnych, ustawnych mieszkań deweloperskich. 82 miejsca w podziemnej hali parkingowej, zamykana rowerownia i wygodne komórki lokatorskie.

Unikatowe rozwiązania

Inwestycja zlokalizowana jest w centrum miasta. Nowatorskim rozwiązaniem była rekonstrukcja znacznego obszaru otoczenia o bardzo gęstej zabudowie i infrastrukturze miejskiej. Tutaj wypracowane zostały metody nakładania fotorealistycznych obrazów fasad na zabudowę otoczenia, na niespotykaną we wcześniejszych projektach skalę. Dużym wyzwaniem było tu zamaskowanie nieatrakcyjnych elementów bezpośredniego otoczenia inwestycji, takich jak niewyremontowane fasady sąsiadujących kamienic lub starzejąca się infrastruktura komunikacyjna. Oddzielnym wyzwaniem było dobranie bardzo różnorodnego zestawu materiałów pokrywających fasadę inwestycji. Unikalne były również rozwiązania dotyczące elementów wykończeniowych – nietypowe barierki balkonowe, czy unikalne kamienne panele pokrywające fasadę.

Interaktywna makieta inwestycji w 3D Diasfera Łódzka

Podobnie jak w przypadku innych makiet inwestycji architektoniczno-budowlanych, w przypadku projektu Diasfery Łódzkiej również zaimplementowane zostały przez nas elementy interaktywne. Rozwiązanie to pozwoliło na przedstawienie projektu w zupełnie nowej formie wizualnej. Zastosowane metody wizualizacji znacząco ułatwiło użytkownikom wyobrażenie sobie inwestycji w jej finalnej formie, a tym samym zachęciło do wzięcia udziału w procesie finansowania.

Diasfera Łódzka w 3D

Pierwszym kokiem w realizacji projektu dla Diasfery Łódzkiej było szczegółowe określenie wymagań i spersonalizowanie potrzeb przez klienta. Indywidualne podejście pozwoliło nam na bardzo staranne zaplanowanie specyfiki makiety. W pracach nad projektem wzięli udział najlepsi i wyspecjalizowani graficy, którzy trafnym pomysłom zleceniodawców zdołali nadać realne kształty. Odbycie wirtualnego spaceru po Diasferze pozwala nawet na sprawdzenie widoku z okna każdego mieszkania.

Możliwości sprzedażowe

Makieta pozwala przedstawić klientowi z jednej strony atrakcyjne położenie w sercu dużego miasta, z drugiej przykryć niedoskonałości bezpośredniej lokalizacji inwestycji przedstawiając otoczenie tak, jak powinno wyglądać po wykonaniu jego rewitalizacji. System ustawnego oświetlenia dziennego pokazuje wady i atuty nasłonecznienia w ciasnej lokalizacji projektu w stosunkowo wysokiej zabudowie otoczenia i samej inwestycji. Nasza makieta z powodzeniem oddaje komfortowy charakter siedmiopiętrowego budynku. Jego stylowa elewacja nawiązuje bezpośrednio do architektury kamienicznej Łodzi, a podziemna hala parkingowa, komórki lokatorska czy zamykana rowerownia to unaoczniają niezaprzeczalne walory praktyczne. Projekt wymagał od nas uwzględnienia zieleni w otoczeniu budynku, ze względu na kompleksowe obsadzenie terenu osiedla licznymi drzewami, kwiatami i krzewami. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi realizacjami, a także zachęcamy do nawiązania owocnej współpracy z zespołem Odyssey.
Realizacje

Podobne

1interaktywna_makieta.jpg Interaktywna makieta 3D osiedla Port Popowice
interaktywna-makieta-nieruchomosci-3D Interaktywna makieta 3D osiedla Mota Engil
Soho makieta interaktywna 4.png
Następna realizacja

Soho Development - Korso Mińska 17

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą