Wyślij wiadomość Zadzwoń

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej

O
Autor: O C Marzec 2020
clock 4 lata

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej to innowacyjna, interaktywna forma prezentacji oferty sprzedażowej. Wirtualna rzeczywistość do tej pory kojarzyła się przede wszystkim z grami komputerowymi. Upowszechnianie tej technologii powoduje jednak jej nieuniknione przenikanie do świata biznesu. Jednymi z pierwszych firm, które zauważyły idealne zastosowanie dla VR-u, są te z branży nieruchomości. Już przy użyciu współczesnych rozwiązań, możliwości, jakie daje wirtualna rzeczywistość dla chociażby deweloperów mieszkaniowych są nieocenione.

Spis treści:
Czym jest?
Najważniejsze funkcje 
Nasze makiety


Czym jest makieta 3D inwestycji deweloperskiej?

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej jest sposobem na efektowne przedstawienie projektu architektonicznego odbiorcom. Ma postać trójwymiarowego, wirtualnego obiektu, co znacząco odróżnia ją od tradycyjnych makiet kartonowych. Jej głównym zadaniem jest szczegółowe odwzorowanie założeń konstrukcyjnych danej inwestycji. Makiety 3D firmy Odyssey opracowywane są za pomocą zaawansowanych technologii, wykorzystywanych wcześniej w produkcji gier komputerowych. Wiąże się to nie tylko z dużym poziomem realizmu, ale także z wysoką interaktywnością.
Przystępna forma

W branży nieruchomości od lat stosuje się różne formy wizualizacji. Tradycyjne metody nie są jednak w stanie oddać specyfiki danej inwestycji w wystarczająco atrakcyjnej i przystępnej postaci. Wynika to z ich ograniczonej formy. Rysunki architektoniczne nie dają wystarczająco plastycznego wyobrażenia o przyszłym wyglądzie obiektu. Wygenerowane komputerowo zdjęcia prezentują inwestycję jedynie w statycznej postaci. Klasyczna animacja trójwymiarowa może do pewnego stopnia zwiększyć efektywność prezentacji, jednak również nie daje żadnych możliwości interakcji. Makieta 3D oferowana przez Odyssey znacząco wyróżnia się pod tym względem, ponieważ kontakt z nią przeradza się w intensywne i ciekawe doświadczenie.


Makieta inwestycji 3D na telefonie

Interaktywne portfolio

Makieta 3D oferowana przez Odyssey to jedno z rozwiązań technologicznych dostępnych z poziomu autorskiej Aplikacji Homer. Narzędzie to spełnia funkcję interaktywnego portfolio, w którym deweloper może łatwo zaprezentować klientom specyfikę oferowanych nieruchomości oraz ich otoczenia. Wszystkie makiety są dynamicznie aktualizowane w bazie projektów, co pozwala na ich łatwą demonstrację. Rozwiązanie to wiąże się także z wieloma innymi korzyściami.Najważniejsze funkcje makiety 3D inwestycji deweloperskiej

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej Odyssey Crew zawsze opracowywana jest w sposób, który odpowiada najważniejszym potrzebom prezentacyjnym. Kluczowe znaczenia ma w tym przypadku funkcjonalność, która idzie w parze z wygodą obsługi. Wszystkie funkcje zostały odpowiednio zintegrowane, dzięki czemu pozostają niezwykle komfortowe i przystępne dla sprzedawców oraz odbiorców. Wysoką intuicyjnością charakteryzują się także informacje o inwestycji, które poznać można podczas interakcji z makietą.


Lokalizacja inwestycji

Każda trójwymiarowa makieta zawiera lokalizację inwestycji, przygotowaną w postaci przejrzystej mapy interaktywnej. Pozwala ona na wyszczególnienie rejonu miasta, w którym znajduje się dany obiekt. Mapa uwzględnia też wszystkie punkty usługowe i najważniejsze atrakcje w pobliżu. Zastosowanie wysokiej jakości grafiki pozwala na wyjątkowo realistyczne odwzorowanie kształtu i charakteru zabudowań, a także ich najbliższego otoczenia. Wykorzystanie oświetlenia dynamicznego daje natomiast lepsze pojęcie o doświetleniu poszczególnych lokali.
Spacer 3D

Makieta 3D przygotowana przez Odyssey Crew pozwala na poznanie szczegółów inwestycji oraz jej otoczenia poprzez interaktywny spacer 3D. Podczas tego doświadczenia klient zyskuje kompleksowe wyobrażenie obiektu jeszcze przed ukończeniem prac budowlanych i wykończeniowych. Z poziomu Aplikacji Homer można sprawnie przełączać się między poszczególnymi mieszkaniami, a nawet dopasowywać styl ich wnętrza oraz przeglądać elementy dodatkowe budynku.Wyszukiwarka mieszkań

Makiety trójwymiarowe zintegrowane są z wyszukiwarką mieszkań Aplikacji Homer. Rozwiązanie to pozwala na łatwe i szybkie przeglądanie apartamentów dostępnych w ofercie. Intuicyjna i bezproblemowa w obsłudze wyszukiwarka daje możliwość znalezienia lokalu optymalnie spełniającego najważniejsze potrzeby klienta, np. pod kątem lokalizacji, metrażu, układu architektonicznego czy obecności dodatkowych atrybutów, a także ceny i dostępności


.

W Odyssey Crew

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej oferowana przez Odyssey Crew znacząco podnosi efektywność sprzedaży. Zapewnia bowiem na tyle rozległe i zróżnicowane możliwości prezentacyjne, że skutecznie przykuwa uwagę odbiorców i zachęca ich do dalszych negocjacji. Odpowiednie wykorzystanie wizualizacji może pobudzić emocje odbiorców, a poprzez interakcję wpłynąć na podejmowane przez nich decyzje. Technologie znane wcześniej z branży gier komputerowych opierają się bowiem na mechanizmach, które umożliwiają poznawanie informacji w czasie rzeczywistym. Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzują się dużym potencjałem sprzedażowym, dostarczając jednocześnie unikalnych doświadczeń oraz gwarantując szerokie możliwości personalizacji. Zapraszamy do współpracy w kreowaniu efektownych form wizualizacji dla rynku deweloperskiego.

Inne wpisy

(4 lata)

Inwestycja deweloperska w 3D

(4 lata)

Makieta osiedla jako wsparcie w sprzedaży nieruchomości

(4 lata)

Marketing inwestycji deweloperskich

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą