Wyślij wiadomość Zadzwoń

Wizualizacje architektoniczne – zaprezentuj się z najlepszej strony

O
Autor: O C Październik 2019
clock 4 lata
Wizualizacje architektoniczne to jedna z największych innowacji ostatnich lat, która pozwoliła na wzniesienie projektowania i sprzedaży nieruchomości na wyższy, nieznany dotąd poziom. Dzięki możliwościom oferowanym przez naszą firmę wszyscy nasi klienci mogą przetransformować swoje pomysły na nowoczesne budynki ze wstępnej myśli do multimedialnego projektu, który pozwoli przekazać ją światu.

Spis treści
Czym się wyróżniają nasze projekty?
Cena i korzyści
Łatwość i swoboda w przedstawianiu projektu 
Od czego zależy cena?
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?


Czym są wizualizacje architektoniczne?

Wizualizacje architektoniczne to sztuka tworzenia trójwymiarowych obrazów lub animacji pokazujących atrybuty wybranego projektu architektonicznego. Obrazy generowane przez komputer przy użyciu trójwymiarowego oprogramowania do modelowania lub innego oprogramowania komputerowego do celów prezentacji są powszechnie nazywane renderowaniem. Techniki renderowania są różne. Niektóre metody tworzą proste płaskie obrazy lub takie z podstawowymi cieniami. Popularna technika wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie do przybliżania dokładnego oświetlenia i materiałów. My odeszliśmy nieco od tradycyjnych rozwiązań, stawiając tym samym na innowacyjność. Tworząc interaktywne wizualizacje makiet architektonicznych, wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie wywodzące się z branży gier komputerowych. Wizualizacje są zwykle tworzone w celach prezentacji, marketingowych oraz do analizy projektu. Można dzięki nim przygotować wirtualne wycieczki po niezbudowanych jeszcze budynkach, przejrzeć plany z każdego pomieszczenia i piętra budynku oraz porównać różne rozwiązania architektoniczne pod kątem wykończenia.
Gdzie się sprawdzają?

Wizualizacje 3D odgrywają ważną rolę w marketingu i sprzedaży nieruchomości. Umożliwiają także podejmowanie decyzji związanych z projektem na długo przed faktycznym wzniesieniem budynku. Pomagają zatem eksperymentować z projektem budynku i jego aspektami wizualnymi.


Spacer 3D po nieruchomości
 

Poznaj cenę wizualizacji architektonicznych i korzyści płynące z jej wykorzystania

Wiele osób się zastanawia, ile wynosi cena wizualizacji architektonicznych. Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy jednak przedstawić znaczenie takich animacji. Powoli stają się one bowiem niezbędną częścią projektów architektonicznych. Ponieważ w ciągu ostatniej dekady koszt wysokiej jakości wizualizacji 3D dla projektów spadł, wzrosły również zastosowania i zalety tej potężnej formy przedstawiania projektów. Zebraliśmy listę największych korzyści i sposobów, w jakie wizualizacja może pomóc Twojemu projektowi.

Zainteresuj odbiorcę

Zdecydowana większość osób należy do wzrokowców, czyli grupy lepiej uczącej się i rozumiejącej poprzez widzenie obrazów. Oznacza to, że od najwcześniejszych etapów projektu zainteresowane nim osoby muszą mieć możliwość zobaczenia, jak będzie się prezentował po zakończeniu pracy. Wizualizacja 3D, jeszcze bardziej niż dwuwymiarowa grafika, może z bardzo dużą dokładnością przedstawić spodziewany efekt.

Koszty vs korzyści

Chociaż nie zawsze tak było, koszty technologii stojącej za wizualizacjami 3D spadły w ciągu ostatniej dekady. Animacje mogą zapewnić niesamowity stosunek kosztów do korzyści, ponieważ wydanie kilku bądź kilkunastu tysięcy w fazie marketingowej projektu na doskonałą animowaną wizualizację, pomoże w otrzymaniu kontraktu opiewającego na kilka milionów.Łatwość i swoboda w przedstawieniu projektu

Zazwyczaj istnieje wiele pomysłów dla każdego projektu, dlatego warto się im przyjrzeć w jak najlepszej perspektywie. Może to obejmować między innymi różne koncepcje architektoniczne dla dużych inwestycji, a nawet całych osiedli. Renderowanie projektu możesz szybko i skutecznie pokazywać kierownikom projektów i klientom. Kiedyś wszystkie pomysły ilustrowane były w formie planów lub grafik. Dziś dzięki innowacyjnym technologiom możesz zdecydowanie mocniej oddziaływać na wyobraźnię inwestorów i klientów. Mając swój projekt właśnie w takiej formie, możesz również z łatwością dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, publicznie prezentując swoją koncepcję. Filmy są na ogół bardziej atrakcyjne i skuteczniejsze niż pliki graficzne czy dwuwymiarowe makiety. Masz również możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, która umożliwi Ci dostęp do wszystkich Twoich projektów bez względu na czas i miejsce. Wszystkie wizualizacjie 3D tworzone są na podstawie bardzo dokładnych danych projektowych. Oznacza to, że są one najlepszym sposobem na wynalezienie wszelkich problemów i błędów w projekcie, które typowa kontrola jakości może przez przypadek przeoczyć. Piękno, prostota i ekstremalne możliwości wysokiej jakości wizualizacji 3D mogą przekazać Twoją wizję w sposób, który nie może się równać z możliwościami żadnego innego rozwiązania. Dzięki ich zastosowaniu z łatwością się wyróżnisz na tle konkurencji, bezbłędnie trafiając do swojej grupy docelowej.


Od czego zależy cena?

Cennik wizualizacji architektonicznych w przypadku każdego projektu zależy głownie od Twoich oczekiwań i potrzeb. Pomożemy ci stworzyć interaktywne portfolio, które przyciągnie uwagę wszystkich potencjalnych klientów. Przygotowujemy także wirtualne spacery, które mogą pokazać projekt nie tylko samego budynku, ale również całej okolicy w dowolnej porze dnia i roku. Dzięki naszym usługom sprzedaż nieruchomości staje się znacznie prostsza. Wszystko to dzięki zobrazowaniu finalnego wyglądu mieszkania lub budynku, co wpływa na wyobraźnię klientów i sprawia, że automatycznie zechcą zdecydować się na zakup. Ceny wizualizacji, w zależności od złożoności projektu, wahają się w granicach od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Zestawiając to z perspektywą przyszłych zysków, nietrudno podjąć odpowiednią decyzję.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Szukając firmy, która zajmie się przygotowaniem wizualizacji architektonicznych, warto się upewnić, że ma się do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami. Właśnie takie osoby poznasz w naszej firmie. Możesz się o tym przekonać, zapoznając się z naszym bogatym portfolio, w którym możemy się pochwalić realizacją bardzo zróżnicowanych projektów. Korzystając z naszej aplikacji, zyskujesz również doskonałe wsparcie w procesie sprzedaży, w tym wiele możliwości analitycznych. Stworzone przez nas narzędzie z systemem CRM, dzięki czemu wszystkie istotne dane masz na wyciągnięcie ręki.Inne wpisy

(4 lata)

Makieta osiedla jako wsparcie w sprzedaży nieruchomości

(4 lata)

Marketing inwestycji deweloperskich

(4 lata)

Inwestycja deweloperska w 3D

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą