Wyślij wiadomość Zadzwoń

Makieta osiedla jako wsparcie w sprzedaży nieruchomości

O
Autor: O C Październik 2019
clock 4 lata
Makieta osiedla to świetny sposób na to, aby już na etapie pomysłu zwizualizować założenia projektu. Interaktywne rozwiązania to przyszłość przedstawiania wszelkich inwestycji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań dostajesz szansę na wizualizację projektu i pomysłu, który narodził się w Twojej głowie. Nowoczesne metody wizualizacji to znaczne ułatwienie dla odbiorcy, może on bowiem wyobrazić sobie, jaki będzie finalny efekt inwestycji. Korzystając z naszej oferty, z łatwością naniesiesz ewentualne poprawki. Jest to doskonałe narzędzie pozwalające uniknąć rozczarowań. Interaktywne rozwiązania dedykowane są przede wszystkim inwestorom i deweloperom.

Spis treści
Jak zwiększyć sprzedaż nieruchomości?
Projekty Odyssey Crew
Aplikacja Homer 

Inspiracje Nowe Żerniki BLOCKPOLChcesz zaprezentować swój projekt w całej okazałości? Stwórz interaktywną makietę osiedla!

Świat nieustannie się rozwija. Każdego roku pojawiają się nowinki technologiczne, które w znaczący sposób ułatwiają codzienne życie. Rynek deweloperski po otworzeniu się na nowoczesne rozwiązania, jakimi są interaktywne makiety nieruchomości, w krótkim czasie zwiększył swoje zyski. Jak to możliwe? Będąc inwestorem, chcesz się upewnić, że Twój kapitał przyniesie spodziewane zyski. Jeszcze do niedawna musiałeś sobie wyobrażać, jak będzie wyglądał projekt, który zamierzasz wesprzeć. Dziś przedstawimy Ci innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu rzeczywiście zobaczysz przyszłą inwestycję i to w otoczeniu, w którym planowane jest jej wzniesienie. Wszystko to dzięki technologii 3D, którą wykorzystujemy w swojej aplikacji Homer. Na podstawie planów architektonicznych stworzymy dla Ciebie realistyczną makietę w przystępnej formie interaktywnej wizualizacji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne praktycznie całkowicie zastąpiły tradycyjne makiety. Szczegółowe odwzorowanie projektu przenosi rozmowę z potencjalnymi klientami na zupełnie inny poziom. 

Wkrocz pewnym krokiem do wirtualnej rzeczywistości

Jako deweloper doskonale wiesz, jak ważny jest dobry kontakt z potencjalnymi inwestorami i klientami. Zapewne niejednokrotnie doświadczyłeś sytuacji, w której trudno o odnalezienie wspólnej płaszczyzny do rozmowy ze względu na ograniczenia wyobraźni. Mając do dyspozycji nasze narzędzie, zyskujesz pewność, że klienci i inwestorzy zobaczą dokładnie to, co chcesz im pokazać. Nasza aplikacja pozwala na obejrzenie projektu w technologii 3D w dowolnym miejscu. Możesz się nią posłużyć nie tylko we własnym biurze, ale też podczas prezentacji w sali konferencyjnej. Co więcej, możesz zabrać zainteresowane projektem osoby w wirtualny spacer po nieruchomości. Każdy niezwykle realistycznie oddany detal pomoże Wam się przenieść w przyszłość i dokładnie obejrzeć to, co dopiero zostanie zrealizowane.


Interaktywna makieta osiedlaSprawdź, co możemy Ci zaoferować, tworząc makietę osiedla

Zależy nam na tym, abyś był w pełni usatysfakcjonowany ze współpracy z nami, dlatego dostarczamy i konfigurujemy sprzęt niezbędny do obsługi naszych projektów, w tym również makiet osiedli. Doskonale wiemy, że zaciekawienie i pozyskanie klienta stanowi w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Właśnie to chcemy Ci umożliwić za pomocą interaktywnych projektów nieruchomości, które przeniosą Twoich potencjalnych klientów do innego świata.

Od pomysłu do sprzedaży, czyli plan, wizualizacja sprzedaż

Każdy projekt, z którym do nas przyjdziesz, traktujemy indywidualnie. Wiemy, że każdy potrzebuje czegoś innego. Pierwszym etapem jest opracowanie planu projektu, który stworzymy wspólnie na podstawie spersonalizowanych wytycznych. Następnie nasi wyspecjalizowani graficy z wieloletnim doświadczeniem zajmą się tworzeniem wirtualnej makiety z dodatkowymi funkcjami, które uatrakcyjnią makietą i pozwolą na osadzenie jej w otoczeniu planowanej inwestycji. Ostatni etap to uruchomienie sprzedaży. Funkcje analityczne aplikacji i interakcja z systemem CRM stanowią dodatkowe narzędzie ułatwiające sprzedaż.

Spacer po wirtualnym osiedlu marzeń

Stworzyliśmy nowoczesną aplikację, która będzie Twoim wirtualnym portfolio dostępnym w każdym miejscu i o każdej porze. Aplikacja jest bowiem kompatybilna z różnymi urządzeniami, w tym z komputerami, tabletami i smartfonami. Co więcej, mając do niej dostęp, możesz korzystać z wielu dodatkowych funkcji takich jak: wyszukiwarka mieszkań, dzięki której Twoi klienci szybko znajdą obiekt optymalnie dopasowany do swoich wymagań, opcja wirtualnego spaceru, dzięki której możesz zabrać klienta na spacer po okolicy, pokazać mu jak nieruchomość komponuje się z otaczającą zielenią i innymi obiektami, wybór mieszkania to trudna decyzja, dlatego w aplikacji jest możliwość porównywania nieruchomości, aplikacja Homer pozwala również na podgląd poszczególnych elementów nieruchomości, jak np. piwnice czy garaże oraz inne pomieszczenia, możesz także zmieniać porę dnia, pokazując klientowi, jak będzie wyglądać budynek w dzień lub w nocy; dzięki tej funkcji sprawdzisz nasłonecznienie i oświetlenie inwestycji. Makieta osiedla, którą przedstawisz inwestorom lub potencjalnym klientom, to kompleksowy projekt zawierający najdrobniejsze, aczkolwiek istotne szczegóły. Zagospodarowanie najbliższego terenu, otaczająca osiedle zieleń, odległość od pobliskiego parku, a także oświetlenie to wszystko możesz szczegółowo zawrzeć w swoim projekcie. Sprawdź nasłonecznienie mieszkania i zacznij planować jego aranżację. Dla potencjalnych właścicieli mieszkania niezwykle istotne są wszystkie szczegóły. To właśnie detale sprawiają, że oczami wyobraźni mogą oni zobaczyć w zaprojektowanym przez Ciebie budynku swoje codzienne życie. Zaprojektuj krzewy, drzewa dające cień i schronienie w czasie upalnego lata, a także takie elementy jak plac zabaw. Nie tylko okolica, ale także wnętrze jest ważne. W aplikacji masz możliwość pokazania poszczególnych pomieszczeń, a także przykładowego umeblowania. Inwestycje, które zaprezentujesz w postaci wirtualnych makiet, wyniosą kontakt z klientem na wyższy poziom. Liczne atrakcje, możliwość wirtualnego spaceru i zajrzenia w każdy kąt mieszkania. To coś, co sprawi, że klient już teraz zapragnie wprowadzić się do wymarzonego mieszkania. Jeśli wciąż się wahasz i nie możesz się zdecydować, czy warto inwestować w interaktywne makiety osiedla, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Interaktywna makieta oraz wirtualna rzeczywistość dla Inspiracje Nowe Żerniki BLOCKPOL

Nowe Żerniki są ambitnym projektem Wrocławia mającym stworzyć zespół modelowych osiedli wraz z infrastrukturą komunikacyjną i socjalną ułatwiającą dostęp i życie w ściśle wydzielonym planistycznie obszarze. Obszar planowanych osiedli zlokalizowany jest pomiędzy zachodnią częścią autostradowej obwodnicy Wrocławia, a Żernikami i Leśnicą od strony Wschodniej. Osiedla budowane są przez największe wrocławskie firmy deweloperskie. Chcą zmierzyć się z trudnym zadaniem prezentacji budowanej inwestycji, pośród niezrealizowanych jeszcze innych modelowych osiedli, wykonaliśmy projekt wizualizacji inwestycji budowanej realizowanej przez firmę Blockpol, przeznaczony jako narzędzie sprzedażowe działające na urządzeniach mobilnych. Wizualizacja dotyczy ośmiu wyróżniających się strukturalnie obiektów architektonicznych, połączonych u podstawy w trzy odrębne budynki zawierające ponad sto dwadzieścia mieszkań. Trudności w tym zadaniu nastręczało zarówno zagadnienie prezentacji całości osiedla na tle planistycznego otoczenia, jak i sama architektura prezentowanych obiektów.
Realizm projektu interaktywnej makiety

Odtworzona została makieta na bazie kwadratu o długości ponad trzynastu kilometrów, na której poprzez malejącą generalizację w kierunku inwestycji odtworzyliśmy miejską zabudowę sięgającą aż po oddalone osiedla takie jak Kazanów, Nowy Dwór czy Maślice. W sposób detaliczny odtworzyliśmy węzeł autostradowy „Kosmonautów” wraz ze Stadionem oraz pozostałą, bliższą zabudowę. Makieta, podobnie jak nasze wcześniejsze projekty zawiera w podkładzie fotorealistyczne zdjęcia. Za pomocą specjalnych masek realistycznego charakteru nadaliśmy obszarom wodnym – zarówno rzekom jak i wodom stojącym, oraz drogom i obszarom zalesionym. Dzięki rygorystycznej optymalizacji mogliśmy pozwolić sobie na posadzenie setek modeli indywidualnego zadrzewienia wciąż pozostając na poziomie wydajności dostępnej dla urządzeń mobilnych. Samą planistyczną koncepcję „Nowych Żernik” przedstawiliśmy za pomocą częściowo przeźroczystych makiet o stopniu szczegółowości pozwalającym na zorientowanie się w wielkości i charakterze całości miejskiego projektu.

Innowacje w naszych rozwiązaniach

W przeciwieństwie do firm konkurencyjny nasze mieszkania pokazywane w technologii wirtualnej rzeczywistości nie bazują na pokazywaniu prerenderowanych panoram sferycznych. Grafika renderowana w czasie rzeczywistym, pozwala użytkownikowi na swobodę poruszania się po mieszkaniu bez ograniczeń przestrzennych. Łączność wifi urządzenia obsługującego GearVR z tabletem pozwala na aktywny sposób prezentacji mieszkania i możliwość jej prowadzenia przez sprzedającego.

Podsumowanie realizacji

Przy odtwarzaniu docelowej architektury budowanej przez Blockopl, zmierzyliśmy się z trudnościami wynikającymi z pozornej identyczności poszczególnych obiektów architektonicznych, które jednak na wszystkich fasadach i kondygnacjach posiadają unikalne elementy, powodujące potrzebę indywidualnego konstruowania modeli 3D, a przez co tworzące dodatkowe przeszkody przy trudnej optymalizacji projektu budowanego z myślą o urządzeniach mobilnych. „Nowe Żerniki” pozostają jednym z naszych najambitniejszych i najtrudniejszych, a jednocześnie najbardziej okazałych projektów jakie wykonaliśmy do tej pory.

Inne wpisy

(4 lata)

Wizualizacje architektoniczne – zaprezentuj się z najlepszej strony

(4 lata)

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej

(4 lata)

Virtual Reality dla deweloperów

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą