Wyślij wiadomość Zadzwoń

Virtual Reality dla deweloperów

O
Autor: O C Luty 2020
clock 4 lata

Virtual Reality dla deweloperów to rozwiązanie, które coraz powszechniej wykorzystywane jest przez deweloperów. Wirtualna rzeczywistość do tej pory kojarzyła się przede wszystkim z grami komputerowymi. Upowszechnianie tej technologii powoduje jednak jej nieuniknione przenikanie do świata biznesu. Jedne z pierwszych firm, które zauważyły idealne zastosowanie dla VR-u są firmy z branży nieruchomości. Już przy użyciu dzisiejszych rozwiązań, możliwości jakie daje wirtualna rzeczywistość dla chociażby deweloperów mieszkaniowych są nieocenione.


Spis treści
Wyobraźnia przestrzenna 
Komunikacja wizualna 
Interaktywna makieta 
Gogle VR 
Nasza oferta


Virtual Reality dla deweloperów

Virtual Reality dla deweloperów staje się bardzo ważnym narzędziem promocji na rynku mieszkaniowym. Każdego roku w Polsce do sprzedaży trafia nawet kilkanaście tysięcy nowych mieszkań. Dla deweloperów udana reklama staje się coraz większym wyzwaniem, ze względu na zmienną sytuację gospodarczą oraz zróżnicowaną rangę inwestycji. Tradycyjne środki przekazu przestają być skuteczne. W rezultacie deweloperzy muszą sięgać po mniej standardowe formy promocji, które w odpowiedni sposób wyróżnią ich ofertę na rynku.


Wyobraźnia przestrzenna

Wyobraźnia przestrzenna to dar, który posiada stosunkowo niewielki procent społeczeństwa. Dla większości osób inwestycja przedstawiona wyłącznie w formie rzutu technicznego nie zawiera żadnych przydatnych informacji. W praktyce odczytać mogą ją jedynie specjaliści z branży budowlanej, a nie potencjalni nabywcy mieszkań. Rozwiązaniem tego problemu jest zaprezentowanie inwestorom efektownych makiet trójwymiarowych oraz wizualizacji VR, które znacząco ułatwiają wyobrażenie sobie faktycznego wyglądu przyszłego lokalu.

Komunikacja wizualna

Nawet 65 proc. społeczeństwa to wzrokowcy, dla których znacznie łatwiej przyswajalne i bardziej angażujące są komunikaty wizualne. Nie przypadkiem nowoczesne technologie odgrywają tak ważną rolę w wielu dziedzinach, włącznie z branżą deweloperską. Do szczególnie cenionych rozwiązań należą interaktywne makiety inwestycji oraz wirtualna rzeczywistość. Ich zastosowanie pozwala na zaprezentowanie odbiorcom inwestycji w niezwykle realistycznej, niemal namacalnej postaci. Jak to się dzieje?

Interaktywna makieta

Wyobraź sobie, że masz przed sobą ogromny stół z dotykowym ekranem. Widzisz na nim trójwymiarowo odwzorowane osiedla, które niedługo powstanie. Wirtualna makieta, którą oglądasz jest w pełni interaktywna. Przy użyciu ekranu dotykowego masz możliwość łatwego wpływania na oglądany obraz. Palcami swobodnie obrócisz kamerą oraz oddalisz lub przybliżysz widok, aby zobaczyć interesujące Cię elementy. Oprócz samego osiedla wirtualna makieta prezentuje także jego otoczenie. Dzięki temu bardzo łatwo poznasz walory tej lokalizacji. Sprawdzisz gdzie w pobliżu znajdują się sklepy lub najbliższy przystanek autobusowy. Używając suwaka do zmiany czasu zaobserwujesz nawet, gdzie w rzeczywistości będzie zachodziło słońce. No tak, ale przecież Ciebie najbardziej interesuje jak będzie wyglądało mieszkanie. Klikasz więc na interesującą Cię kondygnację, pozostałe automatycznie się rozsuwają i przechodzisz do trybu podglądu mieszkań. Teraz został tylko wybór metrażu. Następnie możesz przeczytać więcej informacji na jego temat lub po prostu zobaczyć je na własne oczy i się po nim przejść. Interaktywna makieta inwestycji to starannie opracowany, trójwymiarowy model projektu architektonicznego. Jego zadaniem jest możliwie najbardziej realistyczne odwzorowanie podstawowych założeń konstrukcyjnych obiektu, a następnie przedstawienie go potencjalnym inwestorom jeszcze przed faktycznym zrealizowaniem budowy. Makieta może w bardzo szczegółowy sposób przedstawić inwestycję i ułatwić jej zareklamowanie. Wchodząc w bezpośrednią interakcję z planowanym obiektem, odbiorca chętniej nawiązuje współpracę. W praktyce rozwiązanie to znacząco podnosi szanse sprzedaży mieszkań w ramach danej inwestycji.  


prezentacja VR nieruchomości

Gogle VR

Po wybraniu opcji obejrzenia mieszkania w trybie VR możesz już założyć gogle wirtualnej rzeczywistości. Obraz, który widzisz to środowisko wirtualne wykonane komputerowo w technice 3D. Dzięki temu jest ono w pełni otwarte, możesz swobodnie się po nim poruszać oraz wchodzić w interakcję z obiektami czy meblami. Mieszkanie, które oglądasz, posiada w sobie trzy różne wersje aranżacji. Możesz je łatwo przełączać używając przycisków wbudowanych w gogle. Chcesz zobaczyć jak pokój będzie wyglądał z innym kolorem ścian? Nic prostszego, klikasz na ścianę i wybierasz swój ulubiony kolor.


“Chcę to pokazać w domu” – Gogle Cardboard

Dzięki takim rozwiązaniom jak gogle kartonowe (Cardboard), praktycznie każdy posiadacz smartfonu może przenosić się do świata wirtualnej rzeczywistości w swoim domu. Cardboard to urządzenie, które kupimy kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, a wkładając do nich swój telefon zamieniamy go w pełnoprawne urządzenie VRowe. Po obejrzeniu takiego mieszkania na stoisku dewelopera na targach, otrzymasz od niego takie gogle oraz specjalną aplikację mobilną. Dzięki temu zaprezentujesz wirtualne mieszkanie swoim znajomym i rodzinie.


Sprzedaż na etapie budowy

Obecnie zdecydowana większość mieszkań sprzedaje się jeszcze na etapie budowy. Wartość ta szacowana jest na ok. 50 proc. wszystkich lokali, jednak zależy to od lokalizacji inwestycji oraz samego dewelopera. Potencjalni inwestorzy zwykle nie mają możliwości obejrzenia przed zakupem mieszkania w jego wykończonym stanie. Technologia Virtual Reality w dużym stopniu rozwiązuje ten problem. Wystarczą jedynie specjalne okulary, które umożliwiają wizualizację całości inwestycji oraz poszczególnych pomieszczeń.


Jak działa Virtual Reality dla deweloperów?

Virtual Reality dla deweloperów to nowoczesna technologia, która pozwala na odtworzenie rzeczywistości w wirtualnej formie. Wizualizacje te konstruowane są w oparciu o faktyczne parametry danego obiektu, dzięki czemu prezentują jego przestrzeń z bardzo wysoką dokładnością. Jako baza do VR służą plany architektoniczne, a także precyzyjne wytyczne projektantów i konstruktorów. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo wierne odwzorowanie przyszłego wyglądu powstającej nieruchomości.


Zalety technologii VR

Inwestycja zaprezentowana w formie VR jest dużo bardziej atrakcyjna i realistyczna niż zwykły rzut techniczny. Osoby poszukujące lokalu mogą lepiej ocenić wielkość pomieszczeń, a także porównać metraże i obejrzeć poszczególne oferty w różnych wariantach wykończenia. Virtual Reality pozwala też na zaprezentowanie mieszkania o dowolnej porze dnia, w odmiennych aranżacjach oraz z uwzględnieniem preferencji dotyczących np. rodzaju armatury łazienkowej czy koloru ścian. W rezultacie VR zapewnia wgląd w realny obraz inwestycji, dzięki czemu inwestor nie musi polegać wyłącznie na własnej wyobraźni.

Odyssey Crew

Virtual Reality dla deweloperów oferowane przez nasze studio projektowe to rozwiązanie o ogromnym potencjale sprzedażowym. Nasze rozwiązania dają niemal nieograniczone możliwości w kwestii personalizacji prezentowanych obiektów. Gwarantujemy wysoką jakość grafiki, dużą interaktywność oraz bogaty zakres funkcji dodatkowych. Zapraszamy do nawiązania stałej współpracy z Odyssey Crew.

Inne wpisy

(4 lata)

Wizualizacje architektoniczne – zaprezentuj się z najlepszej strony

(4 lata)

Inwestycja deweloperska w 3D

(4 lata)

Makieta 3D inwestycji deweloperskiej

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą