Wyślij wiadomość Zadzwoń

Makieta miasta Arnswalde w 3D


Napisz wiadomość
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Klient:
Arnswalde VR
Inwestycja
Arnswalde VR
Adres
Choszczno
Czas projektu
03.2015

Choszczno – kilkunastotysięczne miasto położone w województwie zachodniopomorskim zostało niemal całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej.
Makieta miasta Arnswalde to przygotowany przez nas projekt, którego celem było odtworzenie w wirtualnej rzeczywistości zabudowy miasta Choszczno. Realizacja ta należy do wyjątkowo unikalnych rekonstrukcji, którą warto zobaczyć na własną oczy.

Dlaczego stworzyliśmy makietę miasta Arnswalde?

Arnswalde to przedwojenna nazwa Choszczna – ukazanego na naszej makiecie miasta liczącego kilkanaście tysięcy mieszkańców, położonego w województwie zachodniopomorskim. Podczas drugiej wojny światowej jego zabudowa została niemal całkowicie zniszczona. Ocalało zaledwie kilka obiektów architektonicznych, takich jak m.in. dworzec, część wieży ciśnień, barbakan, kościół, nieduży fragment jednego budynku oraz resztki miejskiego muru. Arnswalde było miastem pruskim o stosunkowo niedużej wielkości. Założone zostało na podstawie prawa magdeburskiego. Posiada bardzo bogatą historię, która sięga jeszcze wczesnego średniowiecza. Niestety po wojnie nie został przyjęty żaden projekt zakładający odbudowę miejskiej starówki. Sposobem na odtworzenie niezwykłej architektury Choszczna okazał się projekt Arnswalde VR. Udało nam się wykreować wizualizację niemal całej zabudowy z okresu przedwojennego.

Założenia projektu

Podstawą projektu Odyssey było tym razem skorzystanie z materiałów archiwalnych, dzięki którym udało się zachować w makiecie większość historycznych i architektonicznych detali. Konieczne okazało się przeprowadzenie szczegółowej analizy zdjęć, w oparciu o którą udało się nam zrekonstruować nieistniejącą już warstwę historycznej zabudowy. W ten sposób mogliśmy też uwzględnić w projekcie elementy środowiska miejskiego, które nadały całości charakterystyczny klimat ówczesnej epoki. Aby zapewnić precyzyjne wymiarowanie, postanowiliśmy porównać nieliczne zachowane obiekty Choszczna z informacjami zawartymi na starych niemieckich mapach. Projekt zakończył się sukcesem i do dziś podziwiają go zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Makieta miasta przez gogle Oculus Rift

Do oglądania naszej wizualizacji służą gogle Oculus Rift, dzięki którym zwiedzający jest w stanie podziwiać miasto w prawdziwym rozmiarze. Rozwiązanie to pozwala na rejestrowanie ruchów głowy użytkownika, który może przechadzać się uliczkami Arnswalde i swobodnie rozglądać wokół. Podczas prezentacji obserwator ma całkowite poczucie przestrzeni. Poruszanie głową pozwala też na zmianę punktu widzenia. Zjawiskiem nierzadko występującym po wejściu na wieżę jest doznanie lęku wysokości. Nowoczesny sprzęt pozwala na podziwianie nie tylko budynków miasta oraz ich architektonicznych detali, ale również słynnego posągu żniwiarki - jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Choszczna. Umożliwia obejrzenie nieistniejącego już rynku, a nawet zobaczenie i usłyszenie życia mieszkańców miasta. Rekonstrukcja przedstawia przede wszystkim centrum, jednak istnieje możliwość obejrzenia także makiety całej miejscowości.

Choszczno - Arswalde w nieznanej odsłonie

Nasza wizualizacja nie ma formy filmu, a raczej ruchomego obrazu. Wszystkie wygenerowane elementy mają naturalną wielkość i zapewniają pełne wrażenie głębi. Pojedynczy seans na stanowisku z goglami Oculus Rift trwa około pięciu minut. Podczas prezentacji widz może korzystać z audio przewodnika, który zawiera informacje dotyczące poszczególnych budynków. Na wirtualny seans po dawnym Arnswalde nieustannie ustawiają się długie kolejki. Arnswalde VR to innowacyjny projekt, który łączy w sobie komputerową rekonstrukcję historyczną z zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Zapraszamy do zapoznania się z innymi wykonanymi przez nas realizacjami oraz zachęcamy do nawiązania współpracy!
Realizacje

Podobne

interaktywna_makieta_3D Interaktywna makieta 3D osiedla Ursa Home
zaspa Vvita Interaktywna makieta 3D inwestycji Zaspa Vvita
interaktywna-makieta-nieruchomosci-3D
Następna realizacja

Interaktywna makieta 3D osiedla Mota Engil

Pomysł już masz,
my zajmiemy się resztą