Interaktywna makieta 3D dla tej inwestycji to największy projekt stworzony przez nas we Wrocławiu. Zakres zbudowanej w 3D makiety obejmował aż 100 km2.
Makieta osiedla Port Popowice to jedna z naszych najciekawszych realizacji. Jej przygotowanie wymagało uwzględnienia wielu specyficznych uwarunkowań infrastrukturalnych i aranżacyjnych obiektu. Port Popowice znajduje się w danej lokalizacji portu rzecznego, czym wyróżnia się na tle innych nowoczesnych osiedli. Interaktywna makieta 3D dla tej inwestycji to największy projekt stworzony przez nas we Wrocławiu. Zakres zbudowanej w 3D makiety obejmował aż 100 km2.
Historia projektu osiedla przedstawionego na makiecie 3D
Projekt osiedla przedstawiony na makiecie 3D zakłada ponad 10-letnią inwestycję, w wyniku czego powstanie ok. 2,5 tysiąca mieszkań, nowoczesne powierzchnie biurowe i lokale usługowe. Sercem projektu ma być basen portowy, który ma być zrewitalizowany na kolejnych etapach inwestycji. Inwestycja sporo mu zawdzięcza. W otoczeniu basenu portowego znajdzie się wiele lokali usługowych. Planowane jest uruchomienie w tym miejscu modnych restauracji i kawiarni. Wokół basenu skupi się życie praktycznie całego osiedla, przez co ma szansę stać się istotnym symbolem części zachodniej miasta. Osiedle powstaje między ulicami Popowicką i Wejherowską, niedaleko Hali Orbita. Atutem lokalizacji jest bliskość parków - Zachodniego i Popowickiego.
Interaktywna makieta 3D
Port Popowice zawdzięcza swoją nazwę XIX-wiecznemu portowi, który odgrywał istotną rolę w transporcie cementu, kruszyw oraz innych towarów masowych. W latach 70. i 80. posłużył do przeładunku materiałów przeznaczonych do budowy bloków na Popowicach. Pod koniec lat 80. obiekt został ostatecznie zamknięty. Fundament budynku B na osiedlu posiada tzw. kapsułę czasu. Zawiera ona liczne przedmioty, takie jak banknoty i monety, listy mieszkańców, pendrive z nagraniami, mapy inwestycji z wizualizacjami, studium zagospodarowania przestrzennego czy aktualne wydania prasy. Wszystkie te eksponaty mają być symbolami obecnego Wrocławia, które pozostawione zostaną dla przyszłych pokoleń. Umieszczone w kapsule czasu mają przetrwać aż 200 lat, ponieważ zostanie ona otwarta dopiero w 2219 roku. Port Popowice już teraz przeszedł do historii.
Unikatowe rozwiązania
Ze względu na ogrom inwestycji, podczas budowania makiety 3D powstała konieczność zbudowania ogromniej ilości zabudowy do wszystkich planowanych etapów projektu, jak i również olbrzymiego obszaru otaczającego miasta – w tym przypadku praktycznie całego Wrocławia, z zabudową sięgająca po horyzont. Zastosowane tutaj były wszystkie dostępne technologie grafiki komputerowej, które w interaktywny, dynamiczny sposób potrafią pokazać gęstą i obszerną zabudowę miejską z każdej, dowolnie wybranej pozycji i kadru. Dodatkowo obraz miejski zmienia się wraz ze zmianą pory dnia, prezentując realistyczny wygląd miasta nocą. Obszar inwestycji, wielkość otoczenia, jego oświetlenie, położenie w pobliżu wody, nowoczesny projekt zagospodarowania przestrzennego i nietypowa architektura inwestycji - wszystkie te elementy na niespotykaną do tej pory skalę wymagały unikalnych rozwiązań przy budowie i optymalizacji całego projektu.
Możliwości sprzedażowe
Powstała możliwość prezentacji ogromnych i wieloetapowych inwestycji wkomponowanych w pejzaże całych miast. Pokazanie ich w kompozycji z życiem i porami dnia całego miasta. Wydobycie ich wyróżniających się cech i akcentowanie ingerencji w szeroki pejzaż urbanistyczny. Port Popowice to projekt zrealizowany w zgodzie z obecną filozofią miasta. Stanowi przykład osiedla kompletnego, który łączy w sobie praktyczne funkcje mieszkaniowe z rozbudowanymi możliwościami w zakresie pracy i wypoczynku. Nasza makieta opracowana została w oparciu o rozwiązania uwzględnione w planie miejscowym, dzięki czemu efektownie oddaje specyfikę urbanistyczno-architektoniczną Portu Popowice.